Gmina Jedlińsk

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

   11 listopada obchodzono 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się w kościele w Jedlińsku od programu okolicznościowego przygotowanego przez uczniów z Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku.

   Po mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikiem ku czci pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Po oddaniu hołdu poległym, zebrani przemaszerowali pod pomnik ku czci żołnierzy AK poległych i pomordowanych w latach 1939-1956, gdzie złożono wieńce.

    Na uroczystości przybyli m.in. Anna Kwiecień – poseł na Sejm RP, Kamil Dziewierz – wójt gminy Jedlińsk, Teodozja Bień – radna powiatu radomskiego, Aneta Żurowska – przewodnicząca rady gminy wraz z radnymi, Andrzej Pawluczyk – sekretarz gminy, poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych z Jedlińska oraz Nowych Zawad i Cechu Rzemieślników.

   Obchody zakończyły się koncertem orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku.

   Po uroczystości w Jedlińsku delegacja w składzie: Kamil Dziewierz, Teodozja Bień oraz Andrzej Pawluczyk, udała się do miejscowości Romanów, gdzie oddała hołd wydarzeniu, które miało miejsce w nocy z 23 na 24 kwietnia 1944 r. - zrzut broni przez angielski samolot Halifax.

   Patronatem honorowym uroczystość objęła Anna Kwiecień – Poseł na Sejm RP.

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.