Gmina Jedlińsk

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

   W niedzielę 5 marca 2017 r. w Jedlińsku odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

   Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym w Jedlińsku przez ks. kan. Grzegorza Wójcika i ks. prał. Henryka Ćwieka. Po mszy uczestnicy obchodów złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikiem ku czci pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Po oddaniu hołdu poległym, zebrani przemaszerowali na Rynek pod pomnik ku czci żołnierzy AK poległych i pomordowanych w latach 1939–1956, gdzie złożono wieńce.

   Hołd poległym oddały delegacje – władz gminy w składzie: wójt gminy Kamil Dziewierz wraz z radnymi gminy: Ewą Ofiarą, Marcinem Drewnowskim, Radosławem Langierowiczem i Robertem Rędzią; przedstawiciele Koła PiS w Jedlińsku: Ewa Bartula, Teodozja Bień (radna powiatu radomskiego) i Bogdan Religa; uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i poczty sztandarowe szkół z terenu gminy oraz mieszkańcy gminy.

   Okolicznościowy program artystyczny pt. "Rzeczypospolitej Poprzysięgali!" zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach.

   Po zakończeniu uroczystości wójt gminy Kamil Dziewierz wręczył nagrody laureatom konkursu na motyw plakatu informującego o obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Pierwsze miejsce zajął Tomasz Gierasiński z Bierwiec (uczeń ZSP w Wierzchowinach). Przyznano także cztery drugie miejsca: Nikola Kozłoska, Kacper Śmiechowski, Piotr Pudzianowski, Klaudia Białkowska. Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.