Gmina Jedlińsk

Aktualności

Ćwiczenia manewrowe 2017

   19 czerwca 2017 r. na terenie gminy Jedlińsk odbyły się ćwiczenia manewrowe pod kryptonimem „Radomka 2017”.

   Kamil Dziewierz – Wójt Gminy Jedlińsk – Szef Obrony Cywilnej Gminy Jedlińsk, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy, która poprzez swoje położenie (tereny zalewowe rzeki Radomki) jest w szczególności zagrożona powodziami, wziął udział w tych ćwiczeniach oraz szkoleniu. W manewrach brali udział również jednostki OSP z gminy Jedlińsk i gminna służba zarządzania kryzysowego (pracownicy Urzędu Gminy).

   Celem ćwiczeń było sprawdzenie rozwiązań organizacyjnych w zakresie zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej na wypadek powodzi. W trakcie manewrów przećwiczono m.in. umacnianie wałów przeciwpowodziowych oraz ewakuację ludzi i zwierząt z zalanych terenów.

   W manewrach brało udział ponad 150 strażaków z jednostek państwowych i ochotniczych straży pożarnych z terenu byłego województwa radomskiego.

   Wójt dziękując wszystkim służbom za udział w manewrach, podkreślił ich szczególne znaczenie w ochronie bezpieczeństwa publicznego, a w szczególności mieszkańców gminy Jedlińsk.

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.