Gmina Jedlińsk

Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

   11 listopada obchodzono 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości gminne rozpoczęły się w kościele w Jedlińsku od programu okolicznościowego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wsoli.

   Po mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikiem ku czci pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Po oddaniu hołdu poległym, zebrani przemaszerowali pod pomnik ku czci żołnierzy AK poległych i pomordowanych w latach 1939–1956, gdzie złożono wieńce.

   Na uroczystości przybyli m.in.: Kamil Dziewierz – wójt gminy Jedlińsk, Teodozja Bień – radna powiatu radomskiego, Marcin Drewnowski – przewodniczący rady gminy wraz z radnymi, oraz poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych z Jedlińska, Nowych Zawad i Wielogóry oraz Cechu Rzemieślników.

   Kwiaty pod pomnikiem złożyła również Grażyna Wasilewska – córka Zbigniewa Fijałkiewicza, żołnierza AK, która jest autorką cyklu artykułów pt. "Przywracamy pamięć..." publikowanych w kwartalniku "Jedlińsk – Panorama Gminy". Celem tych artykułów jest przybliżenie, zwłaszcza młodszym pokoleniom, ludzi i wydarzenia związane z historią gminy Jedlińsk.

   Po uroczystości w Jedlińsku delegacja w składzie: Kamil Dziewierz, Marcin Drewnowski, Ewa Ofiara i Robert Rędzia, udała się do miejscowości Romanów, gdzie oddała hołd wydarzeniu, które miało miejsce w nocy z 23 na 24 kwietnia 1944 r. – zrzut broni przez angielski samolot Halifax.

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.