Gmina Jedlińsk

Aktualności

Otwarcie obwodnicy Radomia

   19 października 2018 r. w miejscowości Kępiny wójt gminy Kamil Dziewierz wziął udział w oficjalnym otwarciu zachodniej obwodnicy Radomia, która przebiega częściowo przez teren gminy Jedlińsk.

   W otwarciu obwodnicy wzięli udział m.in.: Stanisław Karczewski – marszałek Senatu, Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i budownictwa, Marek Suski – poseł na Sejm i szef Gabinetu Politycznego Premiera, Wojciech Skurkiewicz – poseł na Sejm, Zdzisław Sipiera – wojewoda mazowiecki, Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, Krzysztof Murawski – kierownik radomskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego , a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z kierownikiem Rejonu w Grójcu Bożeną Olszewską oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji. Nowa droga została poświęcona przez ks. Grzegorza Wójcika – proboszcza parafii Jedlińsk.

   Dzięki obwodnicy, która stanowi część drogi krajowej nr 7, kierowcy jadący na południe Polski w kierunku Kielc i Krakowa będą mogli ominąć Radom, co zmniejszy natężenie ruchu w mieście oraz na dotychczasowej trasie nr 7 przebiegającej przez Jedlińsk, Wsolę i Wielogórę.

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.