Gmina Jedlińsk

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

   W niedzielę 6 marca 2016 r. w Jedlińsku odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

   Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym w Jedlińsku przez ks. kan. Grzegorza Wójcika i ks. prał. Henryka Ćwieka. Po mszy uczestnicy obchodów złożyli wieńce i zapalili znicze pod Pomnikiem Ku Czci Poległych i Pomordowanych w latach 1939–1956 w Rynku w Jedlińsku.

    Hołd poległym oddały delegacje – władz gminy w składzie: wójt Kamil Dziewierz i sekretarz Andrzej Pawluczyk wraz z posłem na Sejm RP Anną Kwiecień i radnymi gminy: Ewą Ofiarą, Markiem Jańcem, Radosławem Langierowiczem, Robertem Rędzią i Marcinem Drewnowskim; przedstawiciele Koła PiS w Jedlińsku: Ewa Bartula, Teodozja Bień i Bogdan Religa; dzieci, wraz z dyrektorem Ryszardem Dziurą z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlance oraz przedstawiciele Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń".

   Okolicznościowy program artystyczny zaprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance.

   W trakcie uroczystości wójt gminy Kamil Dziewierz wręczył statuetkę „Jedlińskiego Raczka”, nagrodę dla osób lub instytucji szczególnie zasłużonych dla Gminy Jedlińsk. Wyróżnienie zostało przyznane Marii Rajkowskiej (notka biograficzna).

  

Powrót

Banery

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.